3. Robert014 2

Aktualności

Wyszarpane, historyczne zwycięstwo

• autor: VictoriaZytno, 2015-03-30 16:42

Do 11 razy sztuka - wczoraj pierwszy raz w historii Victoria Żytno wygrała na boisku w Gorzędowie. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Dwie bramki zdobył Damian Rozpendek, jedną - Marcin Śmigielski.

Polonia Gorzędów - Victoria Żytno 1:3 (0:1)

0:1 - 24' Damian Rozpendek (asysta Adam Górski)

1:1 - 75'

1:2 - 85' Marcin Śmigielski (rzut karny po po akcji Damiana Rozpendka)

1:3 - 86' Damian Rozpendek (asysta Tomasz Łukasiński)

Victoria: Grzegorz Łukasiński - Tomasz Łukasiński, Robert Drozdek, Robert Stala, Rafał Frączyk - Jarosław Palus, Adrian Prajs, Marcin Śmigielski, Sebastian Kurek - Damian Rozpendek, Adam Górski.

Żółte kartki: Marcin Śmigielski, Rafał Frączyk, Adam Górski.

Czerwona kartka: Jarosław Palus (88' za dwie żółte)

Zawodnicy Victorii byli gotowi na ciężki mecz i na twardą walkę o każdy centymetr boiska. Nikt jednak nie spodziewał się, że gospodarze pomylą odwagę z odważnikiem, a plac w Gorzędowie stanie się polem bitwy w dosłownym znaczeniu. Victoria nie dała się jednak wciągnąć w boiskową bijatykę i konsekwentnie grała swoje. Prowadzenie w tym meczu podobnie jak tydzień wcześniej dała nam akcja napastników - w 25 minucie Damian Rozpendek skutecznie wykończył podanie Adama Górskiego. Wcześniej nasz zespół stworzył sobie dwie znakomite okazje - Adam Górski uderzył za wysoko w sytuacji sam na sam, a strzał Damiana Rozpendka trafił w słupek. Od momentu zdobycia bramki Victoria kontrolowała wynik, a Polonia groźne sytuacje stwarzała sobie przeważnie z (nadzwyczaj chętnie gwizdanych) rzutów wolnych.

Było rzeczą oczywistą, że po przerwie gospodarze rzucą się na Victorię z jeszcze większą furią. Nasz zespół jednak cierpliwie, konsekwentnie i mądrze rozbijał ataki rywali, a gdy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, to kilka razy klasą błysnął Grzegorz Łukasiński. Ten mecz mógł się roztrzygnąć kilka minut po przerwie, gdyby po akcji Damiana Rozpendka w stuprocentowej sytuacji Adam Górski nie przeniósł piłki nad poprzeczką. Niestety - kwadrans przed końcem seria złych decyzji w szeregach naszej defensywa sprawiła, że gospodarze doprowadzili do remisu. Na boisku zrobiło się jeszcze ostrzej, ale Victoria nie pękła i nie dała się stłamsić rywalom. W 84 minucie gry Damian Rozpendek próbował w polu karnym przerzucić piłkę nad obrońcą, a ten zatrzymał ją ręką - ewidentny rzut karny, sędzia nie miał wyjścia i wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Marcin Śmigielski - kapitan Victorii, który mimo niewykorzystanego karnego w poprzedniej kolejce z Motorem Bujniczki w bardzo trudnym momencie ponownie wziął na siebie odpowiedzialność i pewnym strzałem w środek bramki wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Nie minęło 60 sekund od wznowienia gry, gdy "laga" od Tomka Łukasińskiego trafiła do Damiana Rozpendka, a ten efektownie zabawił się z trójką obrońców gospodarzy i ustalił wynik spotkania.

Wiele by można napisać o:

- smyraniu korkami po achillesach, uderzeniach łokciami w twarz, nieustannym prowokowaniu i obrażaniu przez zawodników gospodarzy, czego nie chcieli widzieć sędziowie;

- wulgarnych wyzwiskach, obelgach ze strony panów przebranych za "porządkowych" oraz kibiców;

- pracy arbitrów w tym meczu;

- okolicznościach, w których z boiska wyrzucony został Jarek Palus

tylko po co?

Liczy się tylko to, że z gorzędowskiej rzeźni Victoria wraca z tarczą i bez strat w postaci kontuzji. Ten mecz pokazał, że nawet w rąbance niewiele mającej wspólnego z piłką nożną nasz zespół nie musi występować w roli ofiary. Nasi zawodnicy zacisnęli zęby i byli lepsi od gospodarzy w jedyny słuszny sposób - po piłkarsku.

Punkty wywalczone wczoraj są dla naszej drużyny bezcenne, bo dają oddech i pozwalają na odskoczenie na 4 punkty od grupy zespołów, którym w oczy zagląda widmo spadku. A do 4 miejsca w tabeli dzielą Victorię już tylko 2 punkty...

Przed nami przerwa świąteczna, a 12 kwietnia w Żytnie kolejna piłkarska wojna - mecz, który dla wielu będzie najważniejszym meczem rundy.

Victoria Żytno - Start Lgota Wielka.

Na koniec kilka mocnych, statystycznych ciekawostek:

* 3475 - tyle boiskowych minut Victoria Żytno czekała na bramkę z rzutu karnego. 37 ligowych meczów. Ostatnią bramkę z 11 metrów zdobył dla naszej drużyny Cezary Baryła 28 maja 2013 roku w... Gorzędowie. Wczoraj "Śmigi" zakończył tę passę.

* 260 - przez tyle minut niepokonany w lidze był Grzesiek Łukasiński. Poprzednio skapitulował w 85 minucie jesiennego meczu z GKS Rogi. Dwa ligowe mecze z rzędu (LUKS Gomunice i Motor Bujniczki) na zero z tyłu Victoria zagrała poprzednio w dwóch ostatnich kolejkach jesieni 2011 roku (Pilica II Przedbórz, Pionier Baby).

* wiosnę od dwóch zwycięstw Victoria Żytno rozpoczęła tylko dwa razy. W 2011 roku seria wygranych trwała 4 mecze (Motor Bujniczki 5:0, Warta Pławno 2:1, Włókniarz II Zelów 1:0, Szczerbiec II Wolbórz 2:1), a w 2013 - 3 mecze (Czarni Rozprza 5:1, Grocholice Bełchatów 3:2, Start Niechcice 3:0 - walkower, na boisku było 1:1).